WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,3297 0.05%
EURO 34,5161 -0.53%
ALTIN 2.493,081,31
BITCOIN 22834080,15%
World of Türkiye kadrosuna Uzman Klinik Psikolog Rabia Yavuz katıldı

World of Türkiye kadrosuna Uzman Klinik Psikolog Rabia Yavuz katıldı

World of Türkiye Ailesine Uzman Klinik Psikolog Rabia Yavuz katılıyor. Yavuz, yeni yazılarını artık World of Türkiye için yazacak.

7 Eylül 2023 17:47
World of Türkiye kadrosuna Uzman Klinik Psikolog Rabia Yavuz katıldı
0

BEĞENDİM

World of Türkiye Ailesine Uzman Klinik Psikolog Rabia Yavuz katılıyor. Yavuz, yeni yazılarını artık World of Türkiye için yazacak.

Alanında uzman isimleri birer birer yazar kadrosuna katan World of Türkiye psikoloji alanında uzman bir ismi kadrosuna dâhil etti. Uzman Klinik Psikolog Rabia Yavuz, önümüzdeki haftadan itibaren sitemizin deneyimli yazar kadrosunda olacak.

İnsanların çok ihtiyaç duyduğu ama büyük bir kısmın bir türlü psikolojik danışmanlık almadığı Türkiye’de Uzm. Kl. Psk. Rabia Yavuz yazılarıyla insanların algısını kıracak. Uzmanlık alanları; depresyon, kaygı bozuklukları, OKB, travma-yas, psikosomatik bozukluk olan Uzm. Kl. Psk. Yavuz, tecrübe ve deneyimlerini okurlarıyla paylaşacak.

Sn. Yavuz’a yeni yayın döneminde World of Türkiye Ailesi olarak başarılar diliyoruz.

Rabia Yavuz kimdir?

Lisans derecesini Psikoloji-Sosyoloji İngilizce tam burslu ve onur derecesi ile İstanbul Şehir Üniversitesinden tamamlayan Rabia Yavuz, ayrıca lisans eğitimi sırasında The University of Sheffield, Utrecht Üniversitesi, LSE ve Harvard Üniversitesinde de eğitim aldı. Eğitim hayatı boyunca İstanbul Şehir Üniversitesi, Utrecht Üniversitesi, London School of Economics and Political Science gibi üniversitelerde travma, ön yargı, göç, travmaya müdahale, sosyal psikoloji ve sosyal politikalar alanında araştırma asistanlığı yaptı. Ayrıca Boston’da HSRI enstitüsünde koordinatörlük ve araştırma gibi alanlarda görev aldı. Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde stajını gerçekleştirdi.

Uzman Klinik Psikolog Yavuz, yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi’nde klinik psikoloji alanında yaptı. Yüksek lisans eğitimi sırasında Şema Terapi ve Diyalektik Davranışçı Terapi eğitimi aldı. Prof. Gonca Soygüt Pekak, Dr. İrem Akduman ve psikoterapist Elit Bilge Bıyıkoğlu’nun süpervizyonunda klinik yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Ayrıca Doç. Dr. Önder Kavakçı’dan Travma eğitimi ve süpervizyonu almaktadır.

Medipol Üniversitesi’nde 2023-2024 eğitim yılı itibariyle Psikolojiye Giriş dersi vermektedir.

Çeşitli gazete ve dergilerde yazılar yazan Yavuz, yurtiçi ve yurtdışında seminer ve sunumlar yaptı. TV kanallarında da uzman bilgisini paylaşan Rabia Yavuz’un Prof. Dr. Kemal Sayar ile birlikte Kendi Özünü Bil isminde bir de kitabı bulunuyor.

 

 

World of Türkiye

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.