WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,3373 0.08%
EURO 34,4866 -0.61%
ALTIN 2.486,661,05
BITCOIN 22873541,11%
Tarladaki domateslerden Türkiye haritası

Tarladaki domateslerden Türkiye haritası

Elazığ'daki mevsimlik işçilerden dev Türkiye haritası... Tarım işçileri, kurutmalık domateslerden "Türkiye Yüzyılı Üreticinin ve Üretimin Yüzyılı" yazılı bir harita yaptı.

16 Ağustos 2023 15:28
Tarladaki domateslerden Türkiye haritası
0

BEĞENDİM

Tarım işçileri, kurutmaya bırakılan domateslerle, dev bir Türkiye haritası yaptı. İşçiler haritanın etrafına, “Türkiye Yüzyılı Üreticinin ve Üretimin Yüzyılı” yazdı.

Alatarla köyünde düzenlenen domates hasadında kadın işçiler, kurutma için makinede keserek örtü üzerine serdikleri domateslerden 12×24 metre ebadında harita hazırladı. Hazırlanan harita büyük beğeni topladı.

Hava sıcaklığının 40 derece civarında olduğu kentte çalışan kadın işçiler, bölgede yetiştirilen kurutmalık domatese dikkati çekmek amacıyla Türkiye haritası yaptı. Harita, dron ile havadan görüntülendi.

İl Tarım ve Orman Müdürü Ali Kılıç, gazetecilere yaptığı açıklamada, kentte 20 bin dekar alanda yıllık 80-100 bin ton domates üretimi yapıldığını belirtti. Düzenlenen domates hasadı kapsamında bölgede üretilen kurutmalık domatese dikkati çekmek amacıyla mevsimlik işçilerin “Türkiye Yüzyılı Üreticinin ve Üretimin Yüzyılı” mottosuyla kurutmalık domateslerden Türkiye haritasını yaptığını dile getirdi.

Kılıç, Sıkıntısız bir hasat dönemi olması temennisinde bulunarak, mevsimlik işçilere teşekkür etti.

 

World of Türkiye

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.