WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,3228 0.04%
EURO 34,4646 -0.66%
ALTIN 2.491,211,24
BITCOIN 22877750,73%
Tan Sağtürk ataması Resmi Gazete’de

Tan Sağtürk ataması Resmi Gazete’de

Atama kararları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı. Karara göre, Tan Sağtürk, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğüne atandı.

15 Eylül 2023 09:27
Tan Sağtürk ataması Resmi Gazete’de
0

BEĞENDİM

Atama kararları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı. Karara göre, Tan Sağtürk, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğüne atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Çeşitli Bakanlıklar, genel müdürlükler ve rektörlüklere yapılan atamalar arasında Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü de yer aldı.

Balet Bedri Tan Sağtürk, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’ne atandı.

Sağtürk, 14 Eylül 2023 tarihli 398 sayılı Cumhurbaşkanlığı atama kararına göre getirildiği görevle beraber Meriç Sümen’den sonra Devlet Opera ve Balesi’nin başına gelen ikinci bale kökenli müdür oldu.

Tan Sağtürk Kimdir ?

Bedri Tan Sağtürk, 14 Temmuz 1969 İzmir doğumlu balet ve dizi oyuncusudur.

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Yüksek Bale Bölümü mezunudur. Fransız Genç Balesi Le Jeune Ballet De France, Fransız Devlet Balesi Ballet National De France Baş dansçısı, İstanbul Devlet Opera ve Balesi baş dansçılığı, Diyarbakır, Mardin, Gaziantep, Kayseri, İstanbul, Ankara, İzmir, Kıbrıs Bale ve Dans okulları kurucusudur. Tan Sağtürk Bale ve Dans Eğitim Merkezi’ni açarak baleyi geniş kitlelere sevdirdi. Fransız Devlet Balesine yapılmış Soude-ve Je ne Regrette Rien (Edit Piaf) adlı yapıtı bulunmaktadır.

Antalya ve İzmir Devlet Opara ve Balesinde koreografisini yaptığı “Kalp Sesi Projesi” adlı yapıtı sahnelendirdi. Fox TV’de Bez Bebek adlı dizide Hakan karakterini canlandırdı ve TV reklamlarında rol almıştır.

7 yeni rektör kararı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aldığı kararla, 7 üniversiteye de rektör atandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararlarına göre, Altınbaş Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Çağrı Erhan, Atılım Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Serkan Eryılmaz, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Esra Hatipoğlu, İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Fadime Yüksektepe, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Rahmi Er ve Yaşar Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Levent Kandiller atandı.

World of Türkiye

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.