WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,3228 0.04%
EURO 34,4646 -0.66%
ALTIN 2.491,211,24
BITCOIN 22877750,73%
Karamollaoğlu aylar sonra ittifakı eleştirdi

Karamollaoğlu aylar sonra ittifakı eleştirdi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu katıldığı canlı yayında Millet İttifakı'nın seçim performansını eleştirdi.

26 Ağustos 2023 15:48
Karamollaoğlu aylar sonra ittifakı eleştirdi
0

BEĞENDİM

Temel Karamollaoğlu’ndan Millet İttifakı eleştirisi… Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu katıldığı TV5 canlı yayınında Millet İttifakı’nın seçim performansını değerlendirdi.

Mecliste çoğunluğu sağlamayı hedefleyip bunu başaramadıklarını kaydeden Karamollaoğlu, “Yaklaşık 1 ay öncesine kadar, politikalar öyle gösteriyordu ki, hem cumhurbaşkanlığı seçiminde hem de Meclis seçiminde yüzde 56’ları yakalama şansımız vardı” dedi.

“Daha düzgün mitingler yapmalıydık”

6 parti genel başkanının yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın da cumhurbaşkanı yardımcısı adayı olduğunu hatırlatan Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“Tüm genel başkanlar cumhurbaşkanı yardımcısı adayı oldular. Bunun yanına belediye başkanları da getirildi. Bizim belediye başkanlarına karşı içimizde bir husumet yok ama biz bir mitinge gidiyoruz, 7 kişi konuşuyor. Bunlar acemilik oldu. Hiçbir zaman böyle bir şey yapılmamalı. Daha disiplinli, daha düzgün mitingler yapmalıydık. 2 kişi, 3 kişi konuşur ya, 7 kişi konuşur mu, 10 kişi konuşur mu? Onun için eksikliklerimiz, yanlışlarımız oldu. Böyle bir neticeyle karşılaştık.”

Sağduyu çağrısı yaptı

CHP içindeki tartışmalar hakkında da konuşan Karamollaoğlu, “Seçime giderken, bütün muhalefet partileri için söylüyorum, daha sağduyuyla hareket etmeleri icap eder. Başta elbette ana muhalefet partisinin. Ama kendi içlerindeki kavga, kendilerine zarar veriyor” dedi.

Saadet Partisi 81 ilde aday çıkaracak

Yerel seçim çalışmaları hakkında bilgi veren Karamollaoğlu, “Biz 81 ilde, 973 ilçede, 360 civarında beldede aday göstereceğiz” diye konuştu. İttifak kurmayacaklarını fakat bazı bölgelerde iş birliği olabileceğini söyleyen Karamollaoğlu, şöyle devam etti:

“Tek başımıza, kendi amblemimizle seçime gireceğiz. Ancak muhalefetle iş birliği yaparak, topyekün bir seçim hazırlığı içinde değil ama münferit yerlerde bir dirsek temasında da bulunma imkanı olabilir. Bazı yerlerde bizim girdiğimiz seçimde daha başarılı olmamız için başkalarının seçime girmemesini talep edebiliriz. Veya öyle bir yer olur ki, bizim gücümüz olamayabilir, orada da biz onlara böyle bir imkan sağlayabiliriz. Ama bu olursa kısıtlı olur. Bundan dolayı da biz, buna rağmen böyle bir ittifak içinde seçime gireceğimizi söylememiz doğru olmaz.”

World of Türkiye

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.