WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,3318 0.07%
EURO 34,4856 -0.59%
ALTIN 2.491,131,23
BITCOIN 22847340,01%
Almanya’da şirket kurarak dünyaya açılın

Almanya’da şirket kurarak dünyaya açılın

Türk girişimcilerin Almanya’daki başarı yolculuğuna ulaşmasında katkı veren HC Group Danışmanlık, şirketlere verdikleri hizmetlerle başarı yolculuğuna ışık tutuyor. Şirketin CEO’su Markus Hemmelmann şirketini büyüterek Almanya’da şirket kurma düşünen girişimlerin izlemesi gereken yolda yapacakları katkıları açıkladı.

13 Eylül 2023 15:35
Almanya’da şirket kurarak dünyaya açılın
0

BEĞENDİM

Türk girişimcilerin Almanya’daki başarı yolculuğuna ulaşmasında katkı veren HC Group Danışmanlık, şirketlere verdikleri hizmetlerle başarı yolculuğuna ışık tutuyor. Şirketin CEO’su Markus Hemmelmann şirketini büyüterek Almanya’da şirket kurma düşünen girişimlerin izlemesi gereken yolda yapacakları katkıları açıkladı.

         1. HC Group Danışmanlık A.Ş.’yi kısaca anlatabilir misiniz?

Türk girişimcilerin Almanya’daki başarı yolculuğuna güç katmak için kapsamlı danışmanlık hizmetleri sağlıyoruz. Yönetim danışmanlığı ile şirketlerin iş süreçlerini optimize ederek, stratejik kararlar alınmasına yardımcı oluyoruz. Av. Sevil Eskicioğlu ile işletmelerin hukuki süreçlerini güvence altına alıyoruz. Ayrıca şirketlerin finans ve bordro muhasebesi süreçlerini titizlikle yöneterek, işletmelerin mali yapılarını güçlendiriyoruz. Pazarlama, PR ve Tanıtım hizmetleri ile de işlerimiz arasında bulunuyor. Son olarak son yıllarda popülerliğini koruyan sanal ofis hizmetlerimizle işletmelerin dijital varlıklarını taçlandırıyoruz. Kısaca işletmelerin başarı yolculuğuna ışık tutuyoruz.

          2. Danışmanlık kollarınız birbirinden fazla, hangi alanlarda müşterilerinize yardımcı oluyorsunuz?

Şirketlere verdiğimiz danışmanlık işlemleri birbiriyle uzak görünmesine rağmen aslında birbiriyle bağlantılı işlerdir. Örneğin, yönetim danışmanlığı hizmetimizde vize işlemlerinden finansal iletişime kadar, Alman şirketin kuruluşuna dair tüm prosedürler için kapsamlı ve profesyonel destek sağlıyoruz. Pazar konumlandırma konusunda da stratejik danışmanlık hizmeti sunarak girişimcilerin başarılı bir şekilde faaliyet göstermelerine yardımcı oluyoruz.

Finans ve bordro muhasebesi çalışmalarımızla da işletmelerin tüm muhasebe ve bordro süreçlerini titizlikle hazırlayarak yönetiyor ve yıllık hesaplar, bilançolar gibi finansal raporları düzenliyoruz. Yetkililerle iletişim kuruyoruz ve ekonomik rakamlar hakkında bilgilendirici raporlar sunarak, işletmelerin finansal sağlığını güçlendiriyoruz.

Pazarlama işlerimizle de birlikte çalıştığımız şirketlere tele pazarlama ile hedef kitleye ulaşma, etkili web & grafik tasarım ile dikkat çekici dijital varlık oluşturma ve SEO & SEA stratejileriyle dijital görünürlüğü artırma konusunda girişimcilere profesyonel destek sunuyoruz.

Aynı şekilde PR ve tanıtım hizmetlerimizle startup sayfaları üzerinden çeşitli duyurular yayınlama, backlink oluşturma ve basın bülteni hazırlama gibi konularda destek sağlayarak, işletmelerin potansiyel müşterilere daha hızlı bir şekilde ulaşmalarına katkıda bulunuyoruz.

Sanal ofis hizmetlerimize gelirsek mevcut müşterilerimiziz Türkiye ve ya Almanya’daki başarılarının sağlanması amacıyla çağrılabilir bir iş adresi sağlayarak mektupların kabulü, taranması ve iletilmesi işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Mektup işleme ve IP telefonunun sağlanması gibi profesyonel desteklerle işletmelere sanal ofis imkânı sunuyoruz.

Hukuk hizmetlerine de değinirsek Av. Sevil Eskicioğlu ile yakın bir işbirliği içerisinde çalışarak, Alman & Türk hukuku kapsamında sözleşmelerin hazırlanması ve incelenmesi konusunda girişimcilere güvenilir ve etkili hizmet sağlıyoruz. Dolayısıyla daha önce dediğim gibi işlerimiz bir ağacın dalları gibi birbiriyle bağlantılı işler olarak görüyorum.

         3. Hukuk dalında yaptığınız işleri biraz anlatır mısınız? Ne gibi destekler sağlıyorsunuz?

HC Group Danışmanlık, Almanya’daki Türk girişimcilere özel ‘yönetim danışmanlığı’ hizmetimizle işletmelerin başarılı bir şekilde faaliyet göstermelerine ve hedeflerine ulaşmalarına katkıda bulunuyoruz. Yaptığımız hizmetler arasında Almanya’da şirketinin kurulumu ve iş takibi, müşterilerimizin Alman Konsolosluğundaki vize işlemleri için gereken süreçlerin takibi, bankalarla sürdürmekte olduğumuz etkili iletişim sayesinde, danışanlarımızın finansal konularda daha avantajlı çözümler, müşterilerimizin ürün veya hizmetlerinin Alman pazarında etkin bir şekilde konumlandırılmasına katkı ve danışanlarımızın iş faaliyetleri ile ilgili sözleşmelerin hazırlanmasına ve incelenmesi sonucunda işletmelerin faaliyetlerine hukuki açıdan sağlam bir temelde devam etmelerine ve potansiyel hukuki risklerden korunmalarına olanak sağlıyoruz.

          4. Almanya’da iş kurma süreçlerini anlatabilir misiniz?

Almanya, ticari faaliyet göstermek isteyen kişi ve işletmelerin yöneldiği ülkelerden birisidir. Ülkenin dünya çapındaki konumu ve ticari olanaklar  bir çok ülkenin üzerinde yer alıyor. Dolayısıyla Almanya’da şirket kuran ve ticaret yapan kişiler hem çok geniş bir hedef kitleye hitap etmekte hem de ürün ve hizmet satışlarını arttırmaktadır. Almanya’da şirket kurmadan önce kişilerin ilk olarak bu ülkedeki şirket türleri ve bir Alman vergi numarasının sağladığı avantajlar hakkında bilgi sahibi olması gerekir.

Almanya’da AG (Aktiengesellschaft, yani Anonim Şirket), GmbH (Gesellschaft mit beschrankter Haftung, yani Limited Şirket) ve UG (Unternehmensgesellschaft, Küçük Limited Şirket) sermaye şirketleri olmak üzere 3 çeşit sermaye şirketi türü bulunuyor. Almanya’da limited şirket kurmak için minimum 25.000 euro miktarında bir sermaye şartını sağlamak zorundasınız. Sermaye tamamlandıktan sonra şirket sözleşmesini noterde tasdik ettirmeli ve şirketinizi ticaret siciline kayıt yaptırmalısınız. Almanya’da anonim şirket kurmak için sermaye alt limiti 50.000 eurodur.

HC Group Danışmanlık A.Ş. olarak, Almanya’daki Türk girişimcilere yönelik uzman danışmanlık hizmetleri sunarak Almanya’da iş kurma ve işletme süreçlerinde hukuki destek sağlıyoruz.

            5. Almanya’da kuruluşunu gerçekleştirdiğiniz bir şirket hakkında örnek verir misiniz?

Türkiye’nin en büyük plastik firmalarından Özerden Plastik’in Almanya’da şirket kurma yolculuğunu örnek verebilirim. Özerden Plastik A.Ş. CEO’su Mehmet Bağır ile yaptığımız görüşme sonrasında şirketin Almanya ayağı için çalışmalara başladık. İlk adımız bir Alman GmbH yani Alman limited şirket kurmak oldu. Özerden Plastik’e sırasıyla GmbH’nin kuruluş, kara para aklama denetimlerine hazırlık ve destek, banka hesabı açılışı, Almanya’da vergi kaydı, Almanya’da pazara giriş stratejisi, sanal ofis ve ana şirket ile yeni Alman şirketi arasında dijitalleşme adımlarını gerçekleştirdik.

Özerden Plastik A.Ş.’nin yeni Alman şirketinin adı Biizofol GmbH oldu ve şirkete tamamen yeni iş alanları açtı. Bizofol GmbH, şu anda yeni batı pazarlarına ek olarak kurumsal finansman için finans piyasasına da erişime sahip.

Özerden Plastik’in CEO’su Mehmet Bağır ile işbirliklerimizle geleceğe çok olumlu bakıyor. Sn. Bağır, “Gelecek yıllarda da büyümeye devam edeceğiz, çünkü HC GROUP olarak yanımızda üst düzey uzmanlar ve aynı zamanda en iyi temaslara sahip danışmanlarımız var” demesi bizim için gurur verici oldu.

              İlandır.
World of Türkiye

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.