WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,3318 0.07%
EURO 34,4856 -0.59%
ALTIN 2.491,131,23
BITCOIN 22847340,01%
AB’den Rusya açıklaması

AB’den Rusya açıklaması

Avrupa Birliği'nden "Rusya'nın Karadeniz Tahıl Girişimine dönmesini bekliyoruz" açıklaması. Komisyon sözcülerinden Peter Stano, AB'nin tahıl koridoru beklentisini paylaştı.

4 Eylül 2023 16:21
AB’den Rusya açıklaması
0

BEĞENDİM

Avrupa Birliği Komisyon sözcülerinden Peter Stano, “Rusya’nın Karadeniz Tahıl Girişimine dönmesini bekliyoruz” dedi.

Avrupa Birliği (AB), Rusya’nın Karadeniz Tahıl Girişimine yeniden katılması için çağrıda bulundu. AB Komisyonu sözcülerinden Peter Stano, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in görüşmesi ve Karadeniz Tahıl Girişimi hakkında AB’nin beklentisine yönelik soruyu yanıtladı.

Saldırıları durdurma çağrısı

AB olarak beklentilerinin Rusya’nın 17 Temmuz’da çekildiği anlaşmaya dönmesi ve Ukrayna tahılının dünya piyasalarına ihracını engelleyen saldırılarını durdurması olduğunu ifade eden Stano, şöyle devam etti:

Rusya, Ukrayna tahılının dünya piyasalarına ihracı için en uygun yolu engelliyor. Bu kabul edilemez. Rusya aynı zamanda şu anda liman altyapılarına, tahılın Ukrayna’dan çıkışını sağlayacak alternatif yollara saldırıyor. Bu durum Rusya’nın eylemlerinin çirkin tarafını göstermektedir. Rusya sadece Ukrayna tahılını engellemekle kalmıyor, aynı zamanda bundan kar elde ediyor. Çünkü bir taraftan küresel fiyatları yükseltiyorlar ve kendi ihracatlarını artırarak yüklü miktarlarda gelir elde ediyorlar. AB’nin Rusya’nın ihracatına engel olduğuna yönelik söylemler dezenformasyon, manipülasyon ve yalandır. Rusya’ya Karadeniz Tahıl Girişimine yeniden katılma çağrısı yapıyoruz.

World of Türkiye

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.