WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,3373 0.08%
EURO 34,4866 -0.61%
ALTIN 2.486,661,05
BITCOIN 22873541,11%
“20 yıla yüz yıllık projeleri sığdırma çabasında olduk”

“20 yıla yüz yıllık projeleri sığdırma çabasında olduk”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır TEKNOFEST açılış töreninde konuştu. Bakan Kacır, "20 yıla yüz yıllık projeleri sığdırma çabasında olduk" dedi.

30 Ağustos 2023 17:13
“20 yıla yüz yıllık projeleri sığdırma çabasında olduk”
0

BEĞENDİM

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır TEKNOFEST açılış töreninde konuştu. Bakan Kacır, “20 yıla yüz yıllık projeleri sığdırma çabasında olduk” dedi.

Bakan Kacır’ın açıklamaları şu şekilde:

Artık başkalarının geliştirdiği teknolojileri hayranlıkla seyreden değil kendi geliştirdiği teknolojilerle hayranlık uyandıran Teknofest kuşağı geliyor. İnşallah ülkemizin uzay programını geliştirecek bilim insanı o olsun diyerek Teknofest’le buluşturmaktır. Teknofest düzenlendiği ilk yılda dünyanın en büyük etkinliklerinden biri olmuştu. O başlangıç toplumsal seferberliğin ilk adımlarıymış. Dünyada eşi benzeri olmayan rekorlara imza attık. 20 yıla yüz yıllık projeleri sığdırma çabasında olduk.

“Milli teknoloji hamlesini adım adım gerçekleştiriyoruz”

Ne yazık ki bu topraklar nice akamete uğramış yerli teşebbüse şahitlik etmiştir. Vecihi Hürkuş’un ürettiği uçağa sertifika verilmemiş, uçuş yaptığında da izinsiz olduğu için cezalandırılmıştı. Mücadelesinden vazgeçmedi. Etimesgut’ta hangarlar kurdu, hep engellemelerle karşı karşıya kaldı. Pilotaj hatasından dolayı uçak siparişleri iptal edilen Nuri Demirağ, Şakir Zümre’nin kaderi de farklı olmamıştır.

Bulunduğumuz bu yerde 957 kişiyi çalıştıracak uçak fabrikası yerli olan değil, dışarıdan getirilen uçaklar nedeniyle iflasa sürüklenmiştir. Hayal kırıklıkları bu ülkede bir daha yaşanmasın diye bir zihniyet devrimini gerçekleştirmenin mücadelesiyle geçti. Şimdi dünyada kimin ne yaptığını dikkatle takip ediyor, başkalarını taklit etmek yerine kendi yol haritamızı oluşturuyoruz. Cumhurbaşkanımız Erdoğan liderliğinde milli teknoloji hamlesini adım adım gerçekleştiriyoruz. Bu yolda durmak yok.

“Sizinle yol arkadaşı olmaktan gurur duyuyoruz”

Türkiye başardıkça dünya mazlumlarının umutları kuvvet bulmaktadır. Sizi yapamazsın, başaramazsın diyenlere inat yola çıkmayı yolda olmayı hedeflediniz. Pes etmediniz, iradenizle kişiliğinizi inşa ettiniz. Biz sizinle yol arkadaşı olmaktan gurur duyuyoruz. Sizlerin gayretleri bizleri bugün hayalini kuramayacağımız neticelere taşıyacak. İşte burada Teknofest alanında görüyoruz ki, eğitimden ulaştırmaya, uzaydan afet yönetimine tüm alanlarda sizin kuracağınız teknoloji girişimleriyle büyük başarılara imza atacağız.

World of Türkiye

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.